Size bir telefon kadar yakınız
0534 917 65 16
Dil Seçin
trende

20 Ücretsiz Stok Görsel Sitesi

12.05.2020
187 görüntülenme
20 Ücretsiz Stok Görsel Sitesi

Pixabay

Özellikle Türkçe destek sunuyor ve çok geniş bir havuza sahip olması, Pixabay‘ı oldukça kullanışlı bir veri tabanı haline getiriyor diyebiliriz. Arama motorunu Türkçe dil desteği ile kullanabilir ve aradığını görseli alternatifleri ile görebilir, bu alternatifler arasından seçim yapabilirsiniz. Ayrıca seçmiş olduğun görseli 8 K çözünürlüğüne kadar indirebilirsiniz. İndireceğiniz görsellerin iyi bir şekilde optimize edilmiş olduğunu belirtebiliriz. Ancak siz yine de kullanmadan önce optimize edebilirsiniz.

Flickr

On milyarlarca fotoğraf ve 2 milyon gruba ev sahipliği yapan Flickr, birçok kaliteli görseli bünyesinde bulundurmaktadır. Türkçe dil desteğinin olmadığından, arama motorunu kullanırken İngilizce tercih etmenizi öneririz. Çeşitli filtreleri ile arama sonuçlarını filtreleyebilir ve size en uygun görseli bulabilirsiniz. Farklı çözünürlüklerde indirebileceğiniz görsellerin çoğu 4 K çözünürlük sağlamakta.

Freepik

Stok görsellerin dışında tasarım içinde kullanabileceğiniz Freepik, kendi bünyesinde pek çok vektör ve PSD çalışmasına ev sahipliği yapmakta. Ücretsiz olarak kullanabileceğiniz Freepik, profesyonel ücretli tasarımlar da sunabiliyor. İndirebileceğiniz milyarlarca görselin pek çoğu 4 K çözünürlük ile geliyor. Türkçe dil desteğinin olmadığından dolayı, arama motorunu kullanırken İngilizce anahtar kelimeleri kullanmanızı tavsiye ederiz.

Unsplash

Özellikle güncel konulara göre bünyesinde görsel bulunduran Unsplash, milyonlarca ücretsiz stok görsel içeriğe sahip. İngilizce dil desteğinden dolayı arama motorunu kullanırken İngilizce anahtar kelimeleri kullanmanızı öneririz.

Pexels

Tükçe dil desteği ile beraber Pexels, sizlere stok görsel ve video sunabiliyor. Türkçe dil desteğinden dolayı arama motorunda Türkçe anahtar kelimeler kullanabilir ve istediğiniz görseli veya videoyu, milyonlarca içerik arasından seçebilirsiniz. Ayrıca arama motorunda son zamanlarda hangi konular daha fazla aranmış görebilir ve o konularda ilerleyebilirsiniz.

Pikwizard

Birçok stok görsel dışında video içerik de bulunduran ücretsiz stok görsel veri tabanı olan Pikiwizard, birbirinden kaliteli içerikleri ile oldukça kullanışlı özellikler sunuyor. Pek çok filtre ve kategori ile beraber kullanım kolaylığı sağlamakta ve kullanıcıya en popüler görsel ve videoları sunmakta oldukça başarılı görülüyor. Türkçe dil desteğinin olmadığından dolayı, arama motorunu İngilizce anahtar kelimeler ile kullanmanızı öneririz. Seçtiğiniz görselleri direkt olarak indirebilir veya indirmeden önce en, boy, ışık ya da filtre gibi pek çok ayarı değiştirip size en uygun görseli elde edebilirsiniz. Ayrıca üzerine yazılar yazıp şekiller ekleyebilirsiniz.

Little Visuals

Bir başka stok görsel sitesi  olan Little Visuals, milyonlarca üyeye, on milyonlarca stok görsele ve binlerce aboneye sahip oldukça geniş ve kaliteli bir veri tabanı olarak karşımıza çıkıyor. Sitenin şöyle bir hikayesi bulunmakta; bir fotoğrafçı olan Nick Jackson, 2013 yılında trajik bir şekilde ölüyor. Ancak çekmiş olduğu fotoğraflar, ailesinin kararı ve desteği ile ticari olarak ücretsiz bir şekilde web sitesinde için sunulmaya devam ediyor.

Shutterstock

Türkçe stok görsel sitesi olan Shutterstock, ücretli ve ücretsiz olarak hizmet verebilmektedir. Görsel içerikler sadece resim ve fotoğraflar ile sınırlı kalmayıp, telifsiz 4K olarak da karşımıza çıkabilmektedir. Bunun dışında vektör ve illastrasyon çalışmaları da içerisinde bulabilir bir kısmını ücretli veya bir kısmını da ücretsiz şekilde kullanabilirsiniz.

Freerange

Fotoğraf ve illastrasyon bulabileceğiniz bir site olan Freerange, “Atıf” dahi gerektirmeden kullanabileceğiniz içeriğini ücretsiz olarak sunmaktadır. Türkçe dil desteğinin olmayışından kaynaklı, arama motorunu İngilizce anahtar kelimeler ile kullanmanızı öneririz.

KaboomPics

Ücretsiz stok görsel sunan bir diğer site KaboomPics, pek çok konuda fotoğraf ve görsel çalışmayı bünyesinde bulunduruyor. Ücretsiz olarak erişebileceğiniz bu çalışmaları dilediğiniz zaman dilediğiniz yerde kullanabilirsiniz. Ayrıca içeriğini kategorilere ayırması, kullanıcı deneyimi açısından oldukça başarılı diyebiliriz.

ISO Republic

Fotoğraf içeriği sunabilen ISO Republic, aynı zamanda farklı konularda video içerik de sunabilmektedir. Türkçe dil desteği olmadığından arama motorunda İngilizce anahtar kelimeler kullanmalısınız. Sürekli güncellenen bir veri tabanı olarak bilinen bu görsel içerik sitesinden dilediğiniz görseli veya videoyu ücretsiz bir şekilde indirip kullanabilirsiniz. Fotoğraflar dışında resim ve photoshop için de kullanılabilir birçok içeriğe sahip ve bu içeriğin büyük kısmı oldukça yüksek çözünürlüklerde sunulmaktadır.

StockSnap.io

Çiçeklerden kumsala, doğadan bilime ve teknolojiye hatta sanata pek çok türden görsele ulaşabileceğiniz bir başka ücretsiz görsel içerik sitesi de StockSnap.io… Zengin ve kaliteli içeriği ile ön plana çıkan bu siteden indireceğiniz görsellerin çözünürlüğü 4K hatta 8K’ya kadar ulaşabiliyor. Bu nedenle isteğinize göre kullanmadan önce görsel optimize etmenizi tavsiye ederiz.

The Stocks

Vektörel çalışmalar için tavsiye edeceğimiz bir site olan The Stocks, zengin içeriği ve kullanım kolaylığı ile ön plana çıkmakta. Ayrıca ücretsiz oluşundan dolayı listemizde de yer almaktadır. Bu sitede görsellerin dışında vektörel içeriklere, fontlara ve mockup çalışmalarına da erişebilirsiniz.

Rgbstocks

Yüz binlerce ücretsiz görsel içeriğe sahip Rgbstock, diğer sitelere göre biraz daha az seçenek sunsa da sunmuş olduğu içeriğin oldukça kaliteli olduğunu söylemekte ve incelemekte yarar var.

EveryPixel

EveryPixel, İngilizce desteklemekte ve arama motoru ile sizlere yüz binlerce ücretsiz stok görsel ve fotoğraf sunabilmekte. İncelemenizde yarar olduğunu söyleyebiliriz. Ayrıca arama motoruna görsel yükleyerek de arama yapabiliyor ve benzer fotoğraflara erişebiliyorsunuz.

Picjumbo

Ücretsiz stok fotoğraf ve resim için ziyaret edebileceğiniz Picjumbo kendi bünyesinde oldukça kaliteli milyonlarca görsel bulundurmaktadır. Özellikle pek çoğunda filtre kullanılıyor olması, ışığın iyi ayarlanması gibi hususlardan dolayı çok kaliteli çekimler yapıldığını söylemekte yarar var. Ayrıca sisteme üye olarak siz de kendi koleksiyonunuzu oluşturabilirsiniz.

SplitShire

Birbirinden farklı pek çok kategoride stok fotoğraf için ziyaret edebileceğiniz siteler arasında yer alan SplitShire, oldukça geniş kitleye hitap etmekte. Bu sebeple göz atmanızı önerebileceğimiz bir başka stok görsel sitesi diyebiliriz.

Gratisography

Eğlenceli ve yaratıcı stok görseller arıyorsanız ziyaret etmeniz gereken sitelerden biri olan Gratisography, tasarımcı iseniz oldukça işinize yarayabilir. Ayrıca bulundurduğu stok görseller yüksek kalite ile sunulmakta

Life of Pix

Özellikle yüksek kaliteli manzara stok fotoğraflar arayanlar için ziyaret edilmesi gereken bir site olduğunu söyleyebileceğimiz Lif of Pix, dünya üzerinde ne denli güzel yerler olduğunu hatırlamanıza yardımcı olabilir.

Bigstockphoto

Birbirinden kaliteli stok görsel ve video bulabileceğiniz bir site olan Bigstockphoto, Türkçe dil desteği ile karşınıza çıktığı için arama motorunu Türkçe anahtar kelimeler ile kullanabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Fatih dedi ki:

    Çok başarılı ve detaylı anlatım olmuş. Stok görsel için bunlardan kullanmak yeterli olacaktır. Özellikle ücretsiz gibi bir seçenek sunuyorken 🙂